Start‎ > ‎

Aktualności i ogłoszenia


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

opublikowane: 21 cze 2019, 05:19 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 21 cze 2019, 05:20 ]

album zdjęć dostępny pod linkiem :Informacja

opublikowane: 17 cze 2019, 06:39 przez Ilona Pella-Bok

Uprzejmie informujemy, że uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się 19 czerwca o godzinie 9.15 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Będzie ona poprzedzona mszą świętą w Kościele Parafialnym o godzinie 8.00. Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie udadzą się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Wizyta w schronisku "Cichy Kąt"

opublikowane: 16 cze 2019, 04:50 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 16 cze 2019, 05:01 ]

W „Dniu Pustej Klasy” tj. 14 czerwca 2019r. uczniowie klasy VI wraz ze swoją wychowawczynią I. Pella-Bok i p. R. Królicką udali się z wizytą do tarnogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „Cichy Kąt” w Tarnowskich Górach. Celem wyjazdu było poznanie warunków życia porzuconych psów i kotów oraz uwrażliwienie uczniów  na los porzuconych zwierząt . Uczniowie przekazali zebrane dary oraz spędzili czas na zabawie z kotami i psami . Serdecznie dziękujemy Pani Judycie Hypie za sfinansowanie wyjazdu uczniów do schroniska.

Więcej zdjęć pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/3kKGx3XgSCSEjjJq6
Miejsce , z którego nie chce się wracać

opublikowane: 11 cze 2019, 22:09 przez Sp Boruszowice   [ zaktualizowane 11 cze 2019, 22:14 ]

10 czerwca 2019 r. uczniowie klasy I  wraz z opiekunami  wyruszyli na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego EKOSTYL  w miejscowości Biadacz-Kamienisko. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia i ekologicznego odżywiania. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych.  Warsztaty przybliżyły im proces powstawania chleba oraz wypieków z ciasta. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie wyrabiać ciasto i piec bułki.  Kolejną atrakcją wycieczki była przejażdżka wozem konnym do lasu, w celu poznania ekosystemu leśnego. Na zakończenie naszej wizyty w gospodarstwie odwiedziliśmy hodowane tam zwierzęta i mogliśmy samodzielnie je nakarmić. Gospodarze przygotowali nam pyszny poczęstunek – pachnące, wiejskie ciasto, z samych ekologicznych produktów. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń, spędzony w miłej atmosferze.


Dzielimy się wspomnieniami

opublikowane: 11 cze 2019, 11:55 przez Sp Boruszowice   [ zaktualizowane 11 cze 2019, 11:58 ]


7 czerwca o godz. 17.00 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Rodzicami, podsumowujące efekty pracy metodą projektów, realizowanych podczas ,,Turnusu Uśmiechu” w Wiśle. Piątkowe spotkanie było okazją do prezentacji różnorodnych uczniowskich zdolności. Na początku wystąpiły uczennice kl. I w popisie tanecznym do muzyki Czajkowskiego pt. ,,Taniec kwiatów.” Kolejnym punktem programu był występ chóru szkolnego, który wykonał pieśń pt. ,,Brzoza”, pod kierunkiem uczennicy kl. VII- Anastazji Sukienik. Następnie uczniowie kl. VI przedstawili - w postaci prezentacji – ,,Kronikę Turnusu Uśmiechu”, dzięki czemu mogliśmy ożywić wspomnienia i podzielić się nimi z Rodzicami. Na zakończenie spotkania uczniowie zaprezentowali spektakl teatralny pt. ,,Sen o lataniu”, będący efektem współpracy z Panią Magdaleną Obidowską – aktorką Teatru Lalek Banialuka w Bielsku Białej.Dzień Otwarty w ZSP w Boruszowicach

opublikowane: 11 cze 2019, 11:48 przez Sp Boruszowice   [ zaktualizowane 11 cze 2019, 11:53 ]

W piątek 7 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole przyszłorocznych Pierwszaków wraz z Rodzicami.  To był dzień pełen pozytywnych wrażeń. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli oraz uczniów klasy pierwszej. Na początek wystąpiły uczennice kl. I oraz przedszkolnej grupy Starszaków. Występ był efektem projektu ,,Łącząc pokolenia, powróćmy do źródeł tradycji taneczno-wokalnych naszego regionu." Później odbyły się zajęcia językowe, podczas których  nasi przyszli uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie w języku angielskim pt. ,,Mały Króliczek i pawie pióro”, przygotowane przez nauczycielkę j. angielskiego panią Justynę Strzelecką-Kańtoch, w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. Nasi mali goście mieli też okazję zaprezentować swoją wiedzę językową, śpiewając piosenki i ćwicząc angielskie słówka. Równie aktywnie uczestniczyli w zajęciach z języka niemieckiego, przygotowanych przez panią Ilonę Pella-Bok, ucząc się przez zabawę. O godzinie 10.00 cała szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo ,,Jak nie czytam, jak czytam.” Następnie odbyły się plenerowe zajęcia muzyczno-plastyczne, zakończone pokazem baniek mydlanych oraz pamiątkowym zdjęciem z Myszką Miki.
Wielki sukces edukacji regionalnej

opublikowane: 11 cze 2019, 11:44 przez Sp Boruszowice   [ zaktualizowane 11 cze 2019, 11:46 ]

Wspaniałą wiadomość przywieźliśmy dzisiaj z Koszęcina, gdzie w siedzibie zespołu Śląsk odbywał się finał Ogólnopolskiej X edycji Kuratoryjnego Konkursu Edukacja regionalna w szkole. Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu.
 Zespół uczniów ZSP w Boruszowicach w składzie: Sara Szumiał, Katarzyna Gatys, Nicole Bosz, Adam Gruszka, Kajetan Nocoń, Tomasz Sławatecki w rozgrywce finałowej rywalizował ze szkołami z całego województwa, ostatecznie uzyskując III miejsce. To wielki sukces uczniów i ich opiekunów - Pani Elwiry Ecler oraz Martyny Ecler-Pasku.
Uczniowie i opiekun drużyny odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Kurator Oświaty, Pani Urszuli Bauer. Ten wspaniały czas uświetnił koncert Zespołu Śląsk zaprezentowany specjalnie na uroczystości podsumowania konkursu.
Gratulujemy i dziękujemy serdecznie uczniom i opiekunom. To jakość bezwzględna - kultywowanie tradycji i promowanie kardynalnych wartości wśród młodego pokolenia. Dziękujemy również Pani Alicji Kubicy za akompaniament podczas występu finałowego i czas poświęcony na próby.
To wielki sukces edukacji regionalnej i  dowód, że należy ją pielęgnować. 

Anna Rogala-Goj, dyrektor szkoły
Koniec projektu, początek drogi ku marzeniom...

opublikowane: 10 cze 2019, 13:31 przez Sp Boruszowice   [ zaktualizowane 10 cze 2019, 13:33 ]
6 czerwca 2019r. nasz projekt pt. "Łącząc pokolenia, powróćmy do źródeł tradycji taneczno-wokalnych naszego regionu" dofinansowany przez Fundację Orlen - Dar Serca został oficjalnie zwieńczony występem młodych artystek w Domu Seniora Zacisze w Nowej Wsi Tworoskiej. Projekt, w którym wzięły udział uczennice klasy I i przedszkolnej grupy 0, sfinansowany został dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie Pozytywna Energia. 
Dziewczynki wystąpiły przepięknie, a czas spędzony  z pensjonariuszami zmusił do refleksji i zastanowienia się nad tym, co w życiu najważniejsze.Dostarczył tez podopiecznym Domu Seniora wielu wzruszeń.
W przyszłym tygodniu 13 czerwca koordynatorki projektu, Panie Daria Krzyżewska i Sabina Mazur spotykają się  z wszystkimi uczestnikami oraz prowadzącymi zajęcia - panią Marzeną Adamską z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Iwoną Mazur - na podsumowaniu przedsięwzięcia, które promowało wartość tradycji, bezinteresownej pomocy, współpracy, a nade wszystko pomagało naszym uczniom rozwinąć skrzydła. Dziękujemy...

Kolejny dzień z sukcesem naszych uczniów

opublikowane: 4 cze 2019, 12:59 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 4 cze 2019, 13:00 ]

Uczniowie ZSP w Boruszowicach uczestniczyli dzisiaj w XV Powiatowym Konkursie Biblijnym Księga Jozuego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Tworogu z oddziałami gimnazjalnymi w Brynku. W niełatwej rywalizacji szkół Powiatu Tarnogórskiego nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, zdobywając III miejsce (Jakub Cieślik z klasy VI) oraz wyróżnienie (Kajetan Nocoń z klasy VI). Serdecznie gratulujemy nagrodzonym oraz nauczycielowi religii, pani Jadwidze Świętek, która przygotowała uczniów do konkursu.
Dobra passa uczniów ZSP w Boruszowicach trwa

opublikowane: 3 cze 2019, 08:54 przez Sp Boruszowice   [ zaktualizowane 3 cze 2019, 08:57 ]

Jakub Cieślik, uczeń klasy VI uzyskał II miejsce w XX Międzygminnym Konkursie Matematycznym w Kaletach. Jesteśmy dumni z Jakuba, który odnosi sukcesy w tej niełatwej dziedzinie, jaką jest matematyka. Przypominamy, że Jakub ma również na swoim koncie wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Gratulujemy serdecznie.


1-10 of 981