Start‎ > ‎

Aktualności i ogłoszenia


Edukacyjny Turnus Uśmiechu

opublikowane: przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane ]


Na pocztę szkolną otrzymaliśmy zaproszenie następującej treści: "Szanowni Państwo,jest mi bardzo miło poinformować, że Państwa pomysł na Turnus Uśmiechu został wybrany przez Kapitułę konkursu do realizacji w terminie od 25 marca do 5 kwietnia 2019 r. Aby jak najlepiej zrealizować Państwa program pt. „Aktywnie, kreatywnie i bez kompleksów w przyszłość”, postaramy się wszystkie szczegóły programu wspólnie dopracować odpowiednio wcześniej, przed przybyciem Państwa grupy do Wisły."

To oznacza jedno: jedziemy do Wisły; my to znaczy 40-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami.


Wieczór dla Niepodległej

opublikowane: przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane ]


Świętujmy razem i pomagajmy razem. 
To hasło - zaproszenie do mieszkańców lokalnej społeczności na Wieczór dla Niepodległej. 
Podczas uroczystości będziemy prowadzić akcję charytatywną na rzecz małego mieszkańca Brynka - Bruno Musiała

Zajęcia taneczno-wokalne

opublikowane: przez Sp Boruszowice   [ zaktualizowane przez Ilona Pella-Bok ]


Ruszamy z nową propozycją dla dzieci przedszkolnych (starszaków) oraz uczniów klas I-IV. Zapraszamy do udziału.Recytatorzy ...

opublikowane: przez Sp Boruszowice   [ zaktualizowane przez Ilona Pella-Bok ]

15 listopada 2018r. Jakub Cieślik i Tomasz Hellwig - uczniowie klasy VI uczestniczyli  w przesłuchaniach organizowanym przez Chorzowskie Centrum Kultury XX Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”. Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się w Turnieju i choć nie zdobyli nagród czy I-III miejsca, to na pewno zdobyli nowe doświadczenia. Gratulujemy !Warsztaty profilaktyczne

opublikowane: 17 lis 2018, 04:34 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 17 lis 2018, 04:41 ]


16.11.2018r. klasy: V-VIII spotkały się na warsztatach profilaktycznych z aspirantem Maciejem Bobolą. Tematem zajęć było bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Młodzież miała okazję podczas dyskusji wymienić się dobrymi i trudnymi doświadczeniami w świecie mediów, a także podczas pracy w grupach uczyła się właściwego rozwiązywania problemów w sposób bezpieczny. Bardzo dziękujemy dzielnicowemu za zaangażowanie i przeprowadzenie zajęć. 

Warsztaty w szkole

opublikowane: 15 lis 2018, 12:31 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 17 lis 2018, 00:44 ]


14 i 15 listopada odbywaly się w naszej szkole warsztaty mediacji rówieśniczej,które zostały przeprowadzone przez specjalistkę ds. mediacji-p. Karolinę Domańską -Bednarek. Uczniowie klas I-VIII  brali udział w zajęciach dostosowanych do swojego wieku i potrzeb. Zajęcia warsztatowe odbywały się w trzech grupach: grupa najmłodsza (kl.1-3) poprzez zabawę poznawały swoje imiona i zainteresowania, zawiązywały grupy i uczyły się współdziałania, klasy 4-6 podczas zajęć odkrywały  powstawania wartość grupy, współpracy oraz respektowania wspólnie ustalonych zasad, grupa  trzecia (kl. 7i 8) podczas warsztatów miała okazję doświadczyć trudnej sztuki mediacyjnej podczas zabawy w budowanie mostu. Dzieci i młodzież mogła doświadczyć jak cenne są ich mocne strony i ile mogą sami zdziałać dobrego w grupie a także nad czym jeszcze muszą popracować. Kolejne zajęcia  odbędą się wiosną.
Dziękujemy p. Domańskiej -Bednarek za przeprowadzenie ciekawych warsztatów. 🙂

Podziękowanie

opublikowane: 12 lis 2018, 08:38 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 12 lis 2018, 08:44 ]


Dziękujemy Wam drodzy uczniowie za udział w projekcie „ T-Shirt dla Afryki „ realizowany przez Fundację Dzieło Świętego Mikołaja.


Galeria zdjęć

opublikowane: 9 lis 2018, 23:59 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 10 lis 2018, 00:57 ]


Materiał zdjęciowy z naszej  wizyty w Delegaturze Kuratorium Oświaty w Bytomiu znajdą Państwo pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1UcvDLdH_CFRYQDapQtXhUAbq9qcxhIMU

Filmy z obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę

opublikowane: 9 lis 2018, 23:55 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 11 lis 2018, 10:07 ]


Nasz Rekord dla Niepodległej. O 11.11 śpiewamy hymn narodowy. Cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego zabrzmiały żarliwie i dostojnie
Link:
https://www.youtube.com/watch?v=hKTY12VJWtc&feature=youtu.be

Wykonanie pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego
Link:
https://www.youtube.com/watch?v=uyBZKFqFhM4&feature=youtu.be

Nasz polonez dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Link:
https://www.youtube.com/watch?v=XPZv99BKTNw&feature=youtu.be

Legenda o Białym Orle

Obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę

opublikowane: 9 lis 2018, 23:46 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 9 lis 2018, 23:50 ]

Odchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę  w ZSP w Boruszowicach, które rozpoczęły się 8 listopada, miały wieloetapowy przebieg.
W godzinach od 8.00 do 8.45 uczniowie pod opieką wychowawców poznawali historię hymnu narodowego, o godzinie 9.00 delegacje wszystkich klas uczestniczyły w mszy świętej w kościele parafialnym w Boruszowicach, o godzinie 10.20 na boisku szkolnym uczniowie klas VI-VIII odtańczyli Poloneza K. Ogińskiego "Pożegnanie z Polską", a dzieci z klas I-III zaśpiewały przygotowaną na tę okoliczność pieśń patriotyczną.
0 10.40 rozpoczął się uroczysty apel, którego istotnymi częściami była prezentacja pieśni patriotycznych, przedstawienie Pisk Orła, a finałem uroczyste, żarliwe odśpiewanie hymnu - Mazurka Dąbrowskiego.
Po krótkiej przerwie wróciliśmy do sali gimnastycznej, gdzie klasy IV-VIII rywalizowały w wiedzy o hymnie narodowym oraz zaprezentowały  stworzone na zajęciach z wychowawcami plakaty przedstawiające refleksje na temat współczesnego patriotyzmu.
Równolegle odbywały się obchody Święta Niepodległości w Gminnym Przedszkolu.
To był długi, ale jakże piękny i wzruszający dzień...
Wszystkich zaangażowanym w przygotowanie tego dnia  nauczycielom, uczniom, rodzicom serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć pod linkiem : https://photos.app.goo.gl/hk6Hd5LxJUFU9wwZ8


1-10 of 857