"Historia książki"- zajęcia z cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi"

opublikowane: 24 maj 2015, 11:18 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 24 maj 2015, 11:30 ]

Dnia 11 maja 2015 w naszej szkole odbyła się prelekcja i warsztaty pt.: „Historia książki” zorganizowane przez Wydawnictwo SQN dla uczniów klas IV - VI . Osobą prowadzącą był były absolwent naszej szkoły Pan Piotr Stokłosa.

W części wykładowej został przedstawiony warsztat pracy redaktorów, korektorów, ilustratorów, pisarzy, a także zostały zaprezentowane  etapy powstawania książki, czyli droga danego egzemplarza od samego pomysłu do jego realizacji  i edycji. W części drugiej zajęć uczniowie pracowali twórczo. Zadaniem uczestników warsztatów było stworzenie własnej okładki do wymarzonej książki.

Wszyscy uczniowie podjęli się tego wyzwania i ochoczo pracowali przez kolejne trzy godziny.

Następnie prowadzący z drobną pomocą uczestniczących w zajęciach nauczycieli zweryfikował efekty podjętych działań i wyróżnił w sumie 9 prac, które zostały nagrodzone książkami. Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia w postaci plakatów. Uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni z tak ciekawie poprowadzonych lekcji, a wartością dodaną zajęć jest stworzona przez uczniów klasy VI gazetka klasowa związana z tematem książki, przedstawiająca sylwetki słynnych twórców – pisarzy.
źródło: Wyd. SQN

Wyd. SQN

Wyd. SQNźródło: Wydawnictwo SQN
źródło: Wydawnictwo SQN


Comments