Ekostyl!

opublikowane: 17 wrz 2014, 11:41 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 17 wrz 2014, 11:54 ]

Wycieczka do Gospodarstwa Ekologicznego "EKOSTYL"

  16 września  2014r. uczniowie klasy V, II i III  pojechali  na wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego EKOSTYL w Biadaczu k. Kluczborka. Najpierw uczniowie obeszli gospodarstwo, o którym opowiadała Pani Kasia. Z przyjemnością karmiliśmy zwierzęta -kozę i owce.

Potem wszyscy dostali wspaniałe żółte fartuchy i przyszedł czas na lekcję „ Od ziarenka do bochenka”.  Rozpoznawaliśmy zboża, oglądaliśmy ziarna i mąki. Pani Iwona pokazała nam, jak z ciasta przygotowanego przez nią można zrobić bułeczkę albo chałkę. Każdy zrobił swoją bułeczkę i ułożył na blaszce. Pani Iwona upiekła je w piecu, a  zabraliśmy je ze sobą do domu.

Odważni mogli spróbować swoich sił mieląc ziarna na mąkę na prawdziwych żarnach. Nie było tak prosto…

Potem przyszła pora na lekcję o miodzie.Oglądaliśmy, jak wygląda wnętrze ula, jak jest zbudowany plaster miodu i jak powstaje. Na koniec każdy zrobił świeczkę z wosku pszczelego.

A potem była niespodzianka. Gospodarz zabrał nas do lasu na wozie pełnym słomy. Wóz był ciągnięty przez traktor. Niestety traktor się w lesie zepsuł. Trzeba było pomóc gospodarzowi. Wszyscy zeszli z wozu i próbowali popchnąć wóz z miejsca... Na szczęście to była tylko zabawa i pretekst do lekcji o lesie. Wróciliśmy wozem z lasu, a tu czekał na nas pyszny obiad. Bardzo wszystkim smakował.

Wróciliśmy  z wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni i pełne wrażeń.
Zapraszamy do oglądania zdjęć;-)
Comments