Igła na nitkę start!

opublikowane: 7 gru 2018, 10:41 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 7 gru 2018, 10:46 ]

Miło nam poinformować, że w dniu 6 grudnia, rozpoczęliśmy realizację projektu UNICEF ,, Wszystkie Kolory Świata”. To już V polska edycja światowego projektu edukacyjno-pomocowego, którego początki sięgają 1999 roku. Tegoroczna odsłona projektu ma na celu zebranie funduszy na szczepienia ratujące życie dzieci w krajach rozwijających się. Celem jest  pomoc dzieciom oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży tolerancji i otwartości na inne kultury. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boruszowicach przystąpił do akcji po raz pierwszy. Cel i ideę projektu przedstawiły uczennice klasy VIII. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat dostępu do szczepień oraz sposobów przechowywania i transportowania szczepionek. Celem projektu jest także edukacja kulturowa. Uczniowie pod przewodnictwem koleżanek i kolegów  z klasy VI  udali się w podróż przez kontynenty. Mieli okazję poznać kulturę, obyczaje, charakterystyczne stroje, najbardziej popularne imiona w poszczególnych rejonach świata oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek geograficznych i przyrodniczych na temat wszystkich kontynentów.
W jaki sposób można przyłączyć się do akcji?
Każdy może wziąć udział w projekcie. Wystarczy wybrać sobie kraj i uszyć lalkę odpowiadającą wybranemu przez siebie zakątkowi świata. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli oraz chętnych mieszkańców Boruszowic do włączenia się w akcję.
Laleczki będzie można nabyć w styczniu na kiermaszu organizowanym w naszej szkole, a dochód z nich będzie przeznaczony na szczepienia w Afryce.
O dokładnym terminie kiermaszu poinformujemy na Fb i na stronie szkoły.
Zdjęcia pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/UUg2bMsYakGtHEcY9


Comments