Konkurs przyrodniczy

opublikowane: 5 maj 2014, 13:25 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 5 maj 2014, 13:46 ]

30 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w XII Powiatowym Przeglądzie Filmów Ekologicznych „Pomniki Przyrody w powiecie tarnogórskim”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Tworogu oraz  Nadleśnictwo Brynek . Konkurs ten odbył się w dwóch etapach i kilku kategoriach (przedszkola, uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI). Pierwszy etap polegał na przesłaniu prac plastycznych, natomiast w drugim etapie odbyły się zajęcia drużynowe, składające się z dwóch modułów:

a. zajęcia sprawnościowe, których celem było wykonanie dokumentacji fotograficznej oraz rysunku (węglem drzewnym) drzewa pomnikowego.

b. zajęcia sprawdzające wiedzę z przyrody – rozwiązywanie testu.

Jeśli chodzi o  rozstrzygnięcie pierwszego etapu, to uczniowie naszej szkoły zarówno w kategorii klas młodszych jak i starszych zajęli miejsca w pierwszej trójce. I tak:

  •  Marcel Szwinge zajął III miejsce  w konkursie plastycznym - „Wiosenny sad”, natomiast
  •  Oliwia Janik zajęła również  III miejsce w konkursie plastycznym (praca przestrzenna) -  „Moje drzewo”. 
  • W kolejnym etapie naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Janik, Tomasz Kandzia oraz Aleksander Wcisło. Po w/w konkurencjach ostatecznie zajęli II miejsce i w nagrodę otrzymali wspaniałego, wykonanego z drewna Koziołka, który będzie ozdobą naszej szkoły. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                             Zdjęcia znajdują się poniżej w galerii:

Comments