Konkurs j.niemieckiego "KAMISHIBAI” - "Odkryj bajkowe światy!"

opublikowane: 10 sty 2013, 08:08 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 6 lut 2013, 04:32 ]

KAMISHIBAI (kami  – papier,  -shibai – teatr)  Tradycyjna sztuka opowiadania  historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach; forma teatru pochodząca z Japonii, nazywana czasem żartobliwie „telewizorem bez kabla”. Jej podstawowym elementem jest mała scenka wykonana z papieru lub drewna, w którą wsuwane są w odpowiedniej kolejności ilustracje do opowieści przedstawianej przez  opowiadającego.  

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z całej Polski, a organizowany jest przez Goethe-Institut z siedzibą w Warszawie, koordynatora projektu Deutsch-Wagen-Tour

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie zestawu 5-7 ilustracji zgodnie z wytycznymi do dowolnie wybranej  baśni Braci Grimm. Szczególnie mile widziane będą baśnie mniej znane. 

Prace powinny być wykonane na białym papierze w formacie A3. Dozwolone techniki: kredki, farby, flamastry, wyklejanie. 

Prace mogą być wykonane indywidualnie, bądź w grupie (od dwóch do czterech osób). Każdy uczestnik lub grupa uczestników może przesłać maksymalnie jeden zestaw ilustracji. 

Konkurs rozpoczyna się 7.01.2013. Termin nadsyłania prac ubiega 28.02.2013

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca jest odtwarzacz MP3. W przypadku zajęcia pierwszego miejsca przez grupę, każdy z jej członków otrzyma odtwarzacz MP3.  

 Laureaci drugiego oraz trzeciego miejsca otrzymają zestawy gadżetów  z logo Deutsch-Wagen-Tour. Więcej informacji u nauczycielki j.niemieckiego oraz w zakładce.Zapraszam do udziału!!!!Comments