Żywa lekcja historii z Bractwem Rycerskim "Kerin"

opublikowane: 19 lis 2013, 11:16 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 19 lis 2013, 11:32 ]
Brać Rycerska Kerin powstała z potrzeby nauczania historii. Od 13 lat przygotowują żywe lekcje historii. Prezentują licznych bohaterów, co ma bardziej przybliżyć badany czas. W ich pokazach treści w nich zawarte są spójne, łączą się chronologicznie, a odpowiedni dobór eksponatów powoduje, że historia jest naprawdę żywa. Celem Kerin jest nadanie odpowiedniego kształtu, postaw godnych dobrego człowieka, patrioty, który widzi potrzeby innych.
18 października 2013 roku  w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę poprzez doskonałą zabawę.
Przedstawiciele bractwa pokazali spektakl pt. "Mieszko I i wikingowie". Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w polowaniu na dzika, wiecu oraz uczcie na zaślubinach Mieszka i Dobrawy. Niektórzy z nich przywdziewając średniowieczne szaty wcielili się w postacie z epoki.Prowadzący zaprezentowali także najpopularniejsze rodzaje broni używanej w średniowieczu. Pokaz obfitował w anegdoty i żarty, co bardzo przypadło uczniom do gustu, a także rozbudziło ich wyobraźnię, toteż z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brali czynny udział w przedstawieniu.Comments