Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

opublikowane: 23 paź 2014, 02:54 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 25 paź 2014, 10:14 ]

W ubiegłą środę, tj. 22 października 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Jana Pawła II. Jak co roku, w tym dniu, Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie  i zostali przez Panią Dyrektor pasowani na uczniów naszej szkoły. W uroczystości wzięli udział uczniowie i ich rodzice oraz zaproszeni goście wójt Gminy Tworóg-  Eugeniusz Gwóźdź oraz Pani Dyrektor ZSP w Potępie – Radna Powiatu- Gerda Ochman.

Na początku uroczystości Pani Dyrektor przywitała wszystkich serdecznie i oddała głos najmłodszym artystom. Po wspaniałym występie dzieci nastąpiło ślubowanie. Po nim Pani Dyrektor pasowała na Pierwszoklasistów- 11 uczniów klasy Ia i 16 uczniów klasy Ib. Dzieciom zostały na zakończenie wręczone dyplomy, pamiątkowe przywieszki i słodycze. Oklaskom i podziękowaniom nie było końca. Miedzy innymi  dzieci złożyły swoim rodzicom serdeczne podziękowania za trud włożony w wychowanie i za przygotowanie do podjęcia ważnego w życiu zadania- nauki.

Zwieńczeniem uroczystości było odsłonięcie napisu z nazwą Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boruszowicach. Napis został ufundowany przez Radę Rodziców ZSP oraz mieszkańców Boruszowic. Składamy serdeczne podziękowania za tak wspaniały dar.

Comments