Konkurs Regionalny „Rajcowanie przi Swaczynie”.

opublikowane: 14 cze 2015, 04:08 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 14 cze 2015, 04:16 ]

W środę 10 czerwca 2015r. w naszej szkole odbył się XV Miedzygmninny Konkurs Regionalny „Rajcowanie przi Swaczynie”. Tegoroczna edycja nosiła hasło: „Ślonsko laba”. Uczestnicy pięknie opowiadali o wolnym czasie, swoim i swoich rodzin. Już po raz drugi w konkursie wzięli udział przedszkolacy, którzy z ogromną radością opowiadali i śpiewali. Natomiast po raz pierwszy, w naszym konkursie, występowali uczniowie – licealiści, którzy „choć prawie dorośli” bawili się świetnie.

Druga część konkursu to wspomnienia. Organizatorka Elwira Ecler wspomniała historię konkursu „Rajcowanie przi  swaczynie”,  który w naszej szkole odbywa się od 2001 roku, czyli od piętnastu lat i przewinęło się przez niego ponad 250 uczestników. Potem wystąpili uczestnicy z ubiegłych lat, absolwenci naszej szkoły: Martyna Ecler-Pasku, Karolina Gatys, Marta Ciba i Szymon Brol.  Po ich występach przyszła kolej na podziękowania „Przyjaciołom Konkursu  „Rajcowanie przi Swaczynie”, bez których zorganizowanie go byłoby niemożliwe oraz to co dla uczestników najważniejsze – wręczenie nagród.

 Przedszkola:

I miejsce:  Noel Byszewski  (Tworóg)

I miejsce:  Mikołaj Spallek  (Boruszowice)

 Szkoły Podstawowe:

I miejsce:    Karolina Popielarz  (Wojska)

II miejsce:   Katarzyna Gatys  (Boruszowice)

III miejsce:  Lucyna  Busek  (Wojska)

 Licea:

I miejsce:    Łukasz Suchanek   (Tarnowskie Góry)

II miejsce:   Weronika Swoboda   (Tarnowskie Góry)

III miejsce:  Karol Wons   (Tarnowskie Góry)

 

Na zakończenie pani dyrektor Danuta Wiśniowska zaprosiła do udziału w przyszłorocznym konkursie, a pan wójt Klaudiusz Wieder  pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych występów, podziękował ich opiekunom i wszystkim dzieciom życzył wspaniałych wakacji.



Comments