Spektakle profilaktyczne..

opublikowane: 15 kwi 2014, 12:06 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 15 kwi 2014, 12:18 ]

W dniu 15.04.2014r . gościliśmy w naszej szkole aktorów z "Krakowskiego Centrum Profilaktyki".
Przedstawiono dwa różne spektakle: "Zaczarowany las" dla dzieci w klasach 1-3 oraz "Oczy szeroko otwarte" dla klas 4-6. 
Pierwszy z nich poruszał tematykę polskich parków narodowych, zwierząt w nich żyjących (oraz zachowania w przypadku kontaktu z nimi), roślinności, która je wypełnia, a także zasad w nich panujących. Omawiane były również destrukcyjne konsekwencje nieodpowiedzialnego i niewłaściwego zachowania człowieka względem środowiska naturalnego. Spektakl zwracał uwagę na potrzebę budowania dobrych relacji dzieci z dorosłymi, opartych na wzajemnym zrozumieniu i autorytecie.
Drugi z przedstawianych spektakli dla klas 4-6, dotyczył problemów przemocy (fizycznej, psychicznej i cybernetycznej), szacunku i tolerancji względem rówieśników i ludzi starszych, umiejętności wybaczania i pomagania potrzebującym oraz dawania dobrego przykładu, jako najlepszego sposobu wychowawczego.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt zastosowania metod aktywizowania uczniów do myślenia i do działania, poprzez włączanie ich do przedstawienia, gdzie mogli poczuć  się osobami współuczestniczącymi w tworzeniu spektaklu. Zdjęcia znajdują się poniżej:


Comments