Ostatnie wiadomości sportowe

opublikowane: 14 gru 2014, 12:36 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 16 gru 2014, 11:13 ]

W ostatnim tygodniu nasi uczniowie uczestniczyli w kilku "Mikołajkowych turniejach".

W poniedziałek i wtorek odbyły się już po raz czwarty szkolne turnieje z okazji Dnia Św. Mikołaja. W poniedziałek był to turniej minipiłki nożnej, a we wtorek minipiłki siatkowej. Uczniowie klas IV-VI sami podzielili się na 6 drużyn 5-cio osobowych i rozgrywali mecze w 2 wylosowanych grupach, systemem pucharowym czyli zwycięzcy z pierwszej i drugiej grupy grali o zajęcie I miejsca. Uczniowie  wybrali dla swych drużyn nazwy tj.: Ladys, FCB, Limonki, Real Madryt, Jack Nielot, Złote Wilki.

W Turnieju Minipiłki Nożnej wygrała  drużyna Jack Nielot, a wyróżnienia zdobyli : "Najlepszy zawodnik"- Jakub Kłosek, a "Najlepszy bramkarz"- Kamil Breguła.

W Turnieju Minipiłki Siatkowej wygrała natomiast drużyna Ladys.

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami, jak również drobnymi upominkami, które szkoła otrzymała od zaprzyjaźnionego sponsora.

Natomiast 12.12. 2014r. uczniowie naszej szkoły wyjechali do Szkoły Podstawowej nr  3 w Rudzie Śląskiej na "Mikołajkowy Turniej Minipiłki Siatkowej". Mieli tam okazję zmierzyć się z uczniami innych szkół, zintegrować, ale również uświadomić sobie braki i zmobilizować do dalszej pracy. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach: chłopców i dziewcząt, ale do końcowego wyniku liczyła się  suma punktów obu kategorii.

Dziewczynki w składzie: J. Pasieka, N. Włodarczyk, M. Pradler, J. Mundzik zajęły I miejsce, natomiast chłopcy w składzie: M.Spilok, J. Kańtoch, J. Kłosek, M. Jura, K. Breguła, zajęli  III miejsce. Suma punktów w końcowej klasyfikacji dała naszej szkole  II miejsce.

Naszym reprezentantom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.