Wiadomości sportowe

opublikowane: 19 paź 2017, 09:41 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 19 paź 2017, 11:27 ]

Ostatnie dwa tygodnie były obfite w ilość zawodów sportowych.

• 4 października nasza szkoła była organizatorem gminnych zawodów w biegach przełajowych, w których wystartowały 4 gminne szkoły. Nasi reprezentanci w kategorii chłopców (J. Razik, J. Cieślik, S. Spindel, K. Sokół, T. Hellwig, M. Szwinge) zajęli I miejsce i awansowali na zawody powiatowe. Natomiast reprezentacja dziewcząt (E. Gołkowska, K. Dworaczek, E. Sałapata, W. Spilok, N. Bosz, S. Samol) zajęły II miejsce.  Dalszy, powiatowy etap również organizowała nasza szkoła i 10 października zawody te rozegrały się na boisku Olimpii Boruszowice. Na te zawody przyjechały zwycięskie drużyny z poszczególnych gmin powiatu tarnogórskiego. m.in. SP Krupski Młyn, SP Radzionków, SP Świerklaniec, SP Nowe Chechło, SP Tworóg. Nasi reprezentanci niestety nie dokończyli rywalizacji z powodu chwilowej niedyspozycji jednego z zawodników i wygrały szkoły ze Świerklańca i Nowego Chechła. Wszystkim uczniom gratulujemy startów.
  • Dnia 18.10 w SP Wojska odbyły się gminne zawody w minipiłce nożnej chłopców i dziewcząt. Nasze oba zespoły po ostrej walce zdobyły III miejsca. Oto składy drużyn: chłopcy to J. Razik, J. Cieślik, T. Tyrtania, B. Tyrtania, M. Brylski, T. Sławatecki, K. Nocoń. ; natomiast dziewczynki to M.Goj, E.Sałapata, W. Spilok, E. Gołkowska, K. Dworaczek, E. Świętek. Gratulacje za postawę sportową i zaangażowanie.