Wielki sukces edukacji regionalnej

opublikowane: 11 cze 2019, 11:44 przez Sp Boruszowice   [ zaktualizowane 11 cze 2019, 11:46 ]
Wspaniałą wiadomość przywieźliśmy dzisiaj z Koszęcina, gdzie w siedzibie zespołu Śląsk odbywał się finał Ogólnopolskiej X edycji Kuratoryjnego Konkursu Edukacja regionalna w szkole. Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu.
 Zespół uczniów ZSP w Boruszowicach w składzie: Sara Szumiał, Katarzyna Gatys, Nicole Bosz, Adam Gruszka, Kajetan Nocoń, Tomasz Sławatecki w rozgrywce finałowej rywalizował ze szkołami z całego województwa, ostatecznie uzyskując III miejsce. To wielki sukces uczniów i ich opiekunów - Pani Elwiry Ecler oraz Martyny Ecler-Pasku.
Uczniowie i opiekun drużyny odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Kurator Oświaty, Pani Urszuli Bauer. Ten wspaniały czas uświetnił koncert Zespołu Śląsk zaprezentowany specjalnie na uroczystości podsumowania konkursu.
Gratulujemy i dziękujemy serdecznie uczniom i opiekunom. To jakość bezwzględna - kultywowanie tradycji i promowanie kardynalnych wartości wśród młodego pokolenia. Dziękujemy również Pani Alicji Kubicy za akompaniament podczas występu finałowego i czas poświęcony na próby.
To wielki sukces edukacji regionalnej i  dowód, że należy ją pielęgnować. 

Anna Rogala-Goj, dyrektor szkoły
Comments