Wycieczka klasy IV do Ogrodzieńca

opublikowane: 9 maj 2017, 11:13 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 9 maj 2017, 12:46 ]

Dnia 9 maja  uczniowie klasy IV odwiedzili Park Rozrywki w Ogrodzieńcu. W Parku Rozrywki naszą zabawę rozpoczęliśmy od Parku  Miniatur. Mogliśmy zobaczyć Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę. Przepiękne makiety zamków i warowni odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną. W Parku Miniatur zobaczyliśmy także repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza m. in. katapultę, balistę – rodzaj kuszy na kołach, a także trebusz – efektowną machinę miotającą pociski, przypominającą mechaniczną procę.

Następnie udaliśmy się do Parku Doświadczeń Fizycznych. Mogliśmy się przekonać jak działają podstawowe prawa fizyki. Każdy uczestnik skorzystał z działania 35 urządzeń, które sprawiają,  że rzeczy niemożliwe stają się możliwe m. in.: Symulator Lotów, Dwa równoległe zwierciadła, Duża platforma obrotowa, Mała platforma obrotowa, Kalejdoskop, Kalejdoskop Gigant, Kamienne cymbały, Peryskop, Kolorowy Krater, Kołyska Newtona itd.

Kolejnym punktem, naszej wyprawy był Tor Saneczkowy. Na specjalnie wyprofilowanym torze każdy mógł bezpiecznie zjechać z odpowiednią prędkością. River Splash (Tor Saneczkowy) to przede wszystkim dobra zabawa, wielkie emocje i ciągła adrenalina! Liczne i ostre zakręty nie zniechęciły nas do zjazdu.

Po zjedzonym smacznym obiadku przeszliśmy do Domu Legend i Strachów. Wchodząc do tajemniczego domu przenieśliśmy się w świat baśni i legend. Mroczne wnętrze i otaczające nas nietoperze dostarczyły nam dużą ilość strachu. Nasze piski i wrzaski słychać było na całą okolicę. Jednak w takich okolicznościach potwierdza się przekonanie, że w grupie raźniej. Przechodząc przez ciemne i tajemnicze przejścia nawet najodważniejsi trzymali się kurczowo grupy.

Na koniec wycieczki każdy z uczestników zakupił skromny upominek dla siebie oraz bliskich. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja grupy oraz ukazanie malowniczych i pięknych widoków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Bawiliśmy się świetnie mimo zimnej pogody :-)!
Comments