"Zaczarowana niemiecka piosenka"

opublikowane: 25 lis 2015, 12:14 przez Ilona Pella-Bok   [ zaktualizowane 25 lis 2015, 12:18 ]

24 listopada 2015 roku odbył się już IV Międzygminny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w naszej szkole, który odbył się pod hasłem „Zaczarowana piosenka”.  Celem festiwalu było propagowanie piosenki niemieckojęzycznej, budzenie wśród uczniów zainteresowania językiem niemieckim , motywowanie ich do nauki tegoż języka,  jak również promocja nowych talentów.

W tym roku uczestnicy mieli za zadanie wykonanie piosenki pochodzącej z bajki lub filmu animowanego w j. niemieckim. Dodatkowo  każdy wykonawca biorący udział w konkursie przebrał  się za swoją prezentowaną postać bajkową.

Konkurs odbył się dzięki Towarzystwu Społeczno-  Kulturalnemu Niemców Województwa Śląskiego w Tworogu.

Swój udział w imprezie zgłosiło aż 65 wykonawców  z  8 szkół : Szkoła Podstawowa w Tworogu, ZSP w Wojsce, ZSP w Potępie, SP nr 13 w Tarnowskich Górach, Zespół Szkół w Krupskim Młynie, ZSP w Miedarach, SP nr 16-Pniowiec i ZSP w Boruszowicach.

Wybór bajek był przeróżny- począwszy od bajki "Krainy lodu", „Barbie”,  "Smerfach", "Heidi" , Spongebob" , a skończywszy na "Piaskowym Dziadku".

Uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych, językowych i scenicznych.

Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach:

klasy młodsze I -III

I.         Zespół: Aleksandra Hanysek,  Dagmara Dziemba, Ewa Przeliorz- ZSP Miedary

II.      Zespół: Górowska Paulina, Jonienc Emilia, Wielgoś Katarzyna, Wnuk Agnieszka- ZSP Potępa

III.        Małgorzata Lutostańska- ZSP Boruszowice

 

Wyróżnienia w tej kategorii:

  • Marta Świerk, Agnieszka Skrabania, Magda Szkolik, Emilia Pogrzeba- ZSP Wojska
  • Wiktoria Głowacz, Wiktoria Nowak, Dominika Staszewska, Natalia Kupka- SP 16 Tarn.Góry

klasy starsze IV-VI

I.       Maria Jańczuk- SP Tworóg

II.     Julia Turek- ZSP Boruszowice i Faustyna Chmielewska -SP Tworog

III.    Agata Wolnik, Ariana Nocoń i Monika Knoppik- ZSP Boruszowice i Katja Kiołbasa, Julia Gruner, Magdalena Badura, Maciej Badura- SP Tworóg.

 

 

Wyróżnienia  

  • Mateusz Wikariak- ZS Krupski Młyn.
  • Maciej Jochemczyk i Bartosz Zgoda- SP13

Nagroda specjalna Jury-dla Adama Gruszka ZSP Boruszowice.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

 




Comments