Start‎ > ‎GMINNE PRZEDSZKOLE‎ > ‎07. Z życia przedszkolaków‎ > ‎2018‎ > ‎

21. Dzień Misia, Andrzejki, Mikołaj

Ostatnie tygodnie w przedszkolu obfitują w wiele imprez i uroczystości.

26 listopada obchodziliśmy Dzień Misia podczas którego przedszkolaki poznały historię powstania misia. Każdy miał możliwość przedstawienia swojego misia maskotkę, opowiedzenia ciekawej historii z nią związanej. Misie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy kołowej oraz tańca przytulańca. Również został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na „ Eko Misia”. Jury miało problem z wybraniem najciekawszego misia gdyż wszystkie były orginalne, niepowtarzalne i kochane. Dlatego wszystkie dzieci które zrobiły misie otrzymały drobny upominek i dyplom. Przez kilka tygodni wszyscy rodzice mięli możliwość podziwiania misiów na wystawie pokonkursowej w szatni.

30 listopada był w naszym przedszkolu dniem wróżb gdyż przypadały Andrzejki. W tym dniu nie mogło zabraknąć zabaw, wróżb. Każdy z przedszkolaków miał możliwość lania wosku przez dziurkę od klucza, wróżenia z pływających łupin orzecha. Nie mogło zabraknąć tańców przy znanych przebojach. W tym dniu czas płynął szybko i tanecznie.

6 grudnia zawitał do nas Święty Mikołaj. Od wczesnych godzin rannych panowała w przedszkola atmosfera pełna oczekiwań na Mikołaja, każdy z przedszkolaków był ubrany na czerwono i miał mikołajkową czapeczkę. Gdy wreszcie miły gość zawitał w nasze progi radości nie było końca. Przedszkolaki powitały gościa piosenkami, w zamian Mikołaj wręczył dzieciom paczki. Po wspólnej zabawie oraz zrobieniu sobie zdjęć z Mikołajem przyszedł czas pożegnać gościa, który obiecał ze za rok zawita do nas.

W dniach 10 – 12 grudnia organizujemy na terenie przedszkola Kiermasz Świąteczny na którym będą sprzedawane prace plastyczne przedszkolaków. Prace te ( ozdoby z masy porcelanowej, szyszkowe choinki, lampiony, pierniczki) dzieci wykonywały podczas pobytu w przedszkolu przez ostatnie tygodnie. Mamy nadzieję że rodzice docenią zaangażowanie swoich pociech i zakupią ozdoby. Uzbierane pieniążki będą przeznaczone na zakup nowych zabawek do grup przedszkolnych. Trzymajmy kciuki!!!!!!!!!!

Comments